TEŠKE NOĆI EUROPSKE LIGE

Posted by on velj. 25th, 2016 and filed under SPORT, VIJESTI. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Srna_Dario

Srna i Eduardo pregazili Njemačku, Danci na pragu senzacije u kultnom Kazalištu snova

U uzvratnom susretu 16-ine finala Europske lige nogometaši Šahtara su u Gelsenkirchenu pobijedili Schalke 3-0 te izborili prolaz dalje nakon što je prva utakmica završila bez golova.

Bayer je u Leverkusenu pobijedio Sporting 3-1, nakon pobjede 1-0 iz prvog ogleda u Lisabonu. Valencija je u Beču pobijedila Rapid 4-0 nakon ‘šestice’ iz prve utakmice, dok je Liverpool pobijedio Augsburg 1-0 nakon 0-0 iz prve utakmice.

Golove za Šahtar postigli su Marlos (27), Facundo Ferreyra (63) i Viktor Kovalenko (77). Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli susret za ukrajinski sastav, dok je Eduardo da Silva dobio priliku u zadnjih deset minuta.

Bayer Leverkusen je pobijedio Sporting 3-1 nakon pobjede 1-0 iz prve utakmice. Bayer je poveo u 30. minuti golom Karima Bellarabija, no osam minuta kasnije izjednačio je Joao Mario (38). Ipak, ‘apotekari’ su u nastavku drugim golom Bellarabija (65) i pogotkom Hakana Calhanoglua (87) stigli do pobjede. Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer, dok je Dario Krešić bio na klupi za pričuve.

Liverpool je pobijedio Augsburg 1-0, a pogodak je postigao James Milner iz jedanaesterca u 5. minuti. Dejan Lovren nije konkurirao za sastav ‘redsa’.

Nakon što je Rapid u Valenciji izgubio 0-6, u uzvratu pred svojim navijačima je doživio još jedan težak poraz. Ovoga puta bilo je 0-4, a golove su zabili Rodrigo (59), Sofiane Feghouli (64), Pablo Piatti (72) i Ruben Vezo (88). Hrvatski napadač Matej Jelić igrao je za Rapid od 65. minute.

Inače, u utakmicama koje su na rasporedu u 21 sat, Midtjylland na Old Traffordu ima 1:1 i na pragu je senzacije koja bi definitivno mogla, a možda i trebala Louisa van Gaala trebala stajati mjesta redatelja na Kazalištu snova.